Nawigacja
Skrzynka epuap SP 5
  Skrzynka epuap

Szkoła:
  Historia
  Patron
  Sztandar
  Izba tradycji
  Szkoła z Klasą
  Szkoła Humanitarna
  Szkoła bez przemocy
  Rodzina rodzinie
  Klub Europejski
  Klub Wolontariusza
  Profilaktyka Szkolna
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada Rodziców
  Administracja
  BIP
  Dokumenty
  Info-pierwszoklasisty
  Rekrutacja
  Pobierz
  RODO
  UBEZPIECZENIE
  Deklaracja dostępności

Uczniowie:
  Samorząd
  Plany lekcji
  Ważne daty
  Wykaz podręczników
  Wykaz programów
  Projekty Unijne
  Mechatronika
  Kalendarz imprez
  Kalendarz konkursów
  Najlepsze klasy
  Konkursy
  Zajęcia pozalekcyjne
  Rzecznik praw ucznia
  Wycieczki szkolne
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  NAUCZANIE ZDALNE

Gabinety:
  Sekretariat
  Pedagog
  PSYCHOLOG
  Świetlica
  Centrum medialne
  Sala językowa
  Pracownia multimedialna
  Sala języka francuskiego
  Pracownie informatyczne
  Sale gimnastyczne
  ORLIK
  Aula
  Strzelnica
  Siłownia
  Sala kinowa
  BIBLIOTEKA

Życie szkoły:
  SPORT
  Podziękowania
  Kalendarium
  Galeria
  Gry online
  E-LEARNING

 

Linki

ZADANIA I TESTY Z MATMY

UNICEF

Bezpieczne Wakacje

MEN

KURATORIUM OŚWIATY W BYDGOSZCZY

INTERKLASA

SCHOLARIS

SERWIS EDUKACYJNY "KOMPUTER W SZKOLE"

LICEUM OGÓLNOKSZTA£CĄCE  I

LICEUM OGÓLNOKSZTA£CĄCE II

LICEUM OGÓLNOKSZTA£CĄCE III

OKE Gdańsk

WSZYSTKO NA TEMAT OŚWIATY

CENTRUM EDUKACJI OBYWATELSKIEJ

DOBRE PROGRAMY

OPERON - Wydawnictwo Pedagogiczne

Profesjonalne statystyki www

 

Uytkownikw Online
Goci Online: 1
Brak Uytkownikw Online

Zarejestrowanych Uytkownikw: 510
Nieaktywowany Uytkownik: 25
Najnowszy Uytkownik: dominikao
 

     
Wycieczki
PIENINY 04.17`
PIENINY 04.17`PIENINY 04.17`24 kwietnia rozpoczęliśmy pięciodniową wycieczkę na południe Polski. Pieniny przywitały nas przyjazną pogodą i pięknym krajobrazem górskim. Przygodę rozpoczęliśmy spacerem po uzdrowiskowej Szczawnicy. Mieliśmy okazję spróbowaćtamtejszej naturalnej wody leczniczej. Głównym celem wyprawy było zdobycie Trzech Koron i Sokolicy. Po ciężkiej wspinaczce wypoczywaliśmy w Krościenku nad Dunajcem, grillując kiełbaski i bawiąc się przy rytmach muzyki. Dwa ostatnie dni obfitowały w bardzo silne wrażenia. Krótka, ale treściwa wycieczka po malowniczym zamku w Niedzicy wzbudziła w nas zainteresowanie. Cenną lekcją okazały się odwiedziny w Auschwitz - niemieckim obozie koncentracyjnym pełnym smutku i przemyśleń. Mimo chłodu, całkowicie skupiliśmy się na przerażającej i poruszającej historii tego miejsca. Ostatni dzień pozwolił nam się zrelaksowaæ. Zabawa w największym polskim parku rozrywki ,,Energylandiiˮ trwała kilka godzin. Nawet ulewne deszcze nie powstrzymały nas od skorzystania z atrakcji. Wróciliśmy do domu przemoczeni, ale zadowoleni.
Piła - Młyn 09.16`
Piła - Młyn 09.16`Piła - Młyn 09.16`Chociaż niedawno rozpoczął się nowy rok szkolny, to dwie klasy z naszego gimnazjum 2d i 2e wraz z nauczycielami Marią Landowską, Renatą Czyżewską, Adrianą Szwagrzyk i Katarzyną Sytkow (wychowawcą) wyjechały na trzydniową wycieczkę do Piły- Młyn w Borach Tucholskich. Tam na łonie natury wypoczynek został połączony ze zdobywaniem wiedzy przyrodniczej. Pogoda była piękna, a las - uroczy, mienił się pełną barwą ciepłych jesiennych kolorów. Wraz z leśniczym, młodzież rozpoznawała różne rodzaje drzew, liści, grzybów jadalnych i niejadalnych, obserwowała miejsca przebywania i dokarmiania różnego rodzaju zwierzyny. Nauka tym bardziej przychodziła łatwo, gdyż odbywała się na świeżym powietrzu i przeplatana była rekreacją. Gimnazjaliści korzystali z parków linowych, boisk wielofunkcyjnych, rowerów, kajaków. Szkoda, że czas tak szybko minął. Ale po takim początku roku szkolnego z pewnością nauka będzie przychodzićłatwiej.
Z wizytą w POLIN
Z wizytą w POLINZ wizytą w POLIN20.06.2016 r. uczniowie naszej szkoły ( kl. I c, II b, III c) wybrali się do Warszawy, by zwiedzićMuzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Z dużym zaangażowaniem wzięli udział w warsztatach poświęconych językom hebrajskiemu i jidysz oraz współczesnemu życiu żydowskiemu w Polsce. Obejrzeli także wiele wystaw tematycznych obrazujących tysiącletnią historię współistnienia narodu polskiego i żydowskiego. Naszych gimnazjalistów zachwyciły ogrom i nowoczesna forma muzeum. Dopełnieniem wycieczki była wizyta na Zamku Królewskim. Wyjazd stanowił kontynuację ogólnopolskiego projektu społeczno - edukacyjnego ŻONKILE organizowanego przez muzeum POLIN.
W£OCHY 2016
W£OCHY 2016W£OCHY 2016Ostatni tydzień kwietnia to czas na ,,Szaleństwa Mirabilandii”, tak bowiem zatytułowano wycieczkę szkolną do Włoch. Blisko 50 uczestników tej wyprawy miało przyjemnośćzwiedzićmiasto, do którego prowadzą wszystkie drogi, ,,odwiedzićpapieża” w Watykanie, poczućna własnej skórze artystyczną atmosferę Wenecji, pomodlićsię do św. Franciszka w Asyżu, zagubićsię w przepięknym państwie – mieście – San Marino i w końcu daćupust dziecięcej chęci, fantastycznej zabawy w jednym z największych i najciekawszych wesołych miasteczek na świecie – Mirabilandii. A wszystko to pod pięknym słońcem Toskanii, przy szumie fal Adriatyku doborowym towarzystwie. Czy można chciećwięcej ? Wycieczka dostarczyła jej uczestnikom naprawdę niezapomnianych wrażeń. Szkoda tylko, że czas szybko mija, a wszystko co dobre szybko się kończy. Dziękujemy Rodzicom i Organizatorom wycieczki.
GDYNIA 15
GDYNIA 15GDYNIA 15Dnia 09.10.2015r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Gdyni. Wcześnie rano uczniowie klas drugich i trzecich wyjechali w kierunku Sopotu. Pierwszym punktem wycieczki było wejście na molo oraz godzinny spacer wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego. Stracone siły jedząc ciepły obiad w restauracji „Róża Wiatrów” w Gdyni. W międzyczasie odbyła się gra terenowa, której zwycięzcy otrzymali od przewodnika w nagrodę dary morza i skamieliny. O godzinie 19 odbył się musical pt. „Skrzypek na dachu” w Teatrze Muzycznym. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Inowrocławia. Z niecierpliwością będziemy oczekiwaćkolejnej oferty wyjazdowej, bo spotkań z kulturą, poznawania Polski i korzystania z uroków przyrody nigdy dosyæ.
HISZPANIA 2015
HISZPANIA 2015HISZPANIA 2015Dnia 16 maja 2015 roku rozpoczęła się szkolna wycieczka do Hiszpanii. Po długiej podróży dotarliśmy do stolicy Alzacji - Strasburga. Zwiedziliśmy dzielnicę ,,Mała Francja” i pomnik Gutenberga oraz Katedrę Notre-Dame. Następnego dnia pojechaliśmy do jednego z rzymskich akweduktów - Pont du Gard. Po urokliwym zwiedzaniu dotarliśmy do Costa Bravy. Czwartego dnia rano wyruszyliśmy do sanktuarium w Montserrat. W Barcelonie podziwialiśmy m. im. Kościół Sagrada Familia oraz wspaniały stadion piłkarski FC Barcelony- Camp Nou. Po dniu plażowania, szóstego dnia wyjechaliśmy z Hiszpanii do Avignon, gdzie zobaczyliśmy urokliwy most ST. Benezet, katedrę Notre Dane des Doms. Ostatni dzień to zabawa w niemieckim Europa Parku. Wycieczka upłynęła nam w cudownej atmosferze. Po ośmiu dniach wróciliśmy może nieco zmęczeni, ale z pewnością bogatsi o ogrom wrażeń i wiadomości. Poznaliśmy piękny kawałek świata, zawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Z pewnością skorzystamy z propozycji kolejnego wyjazdu.
Centrum Nauki Kopernik 14`
Centrum Nauki Kopernik 14`Centrum Nauki Kopernik 14`Dnia 20.11.2014 roku uczniowie z klas 1c i 1e wybrali się do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Cudownie się tam bawiliśmy. Następnie udaliśmy się na pyszny obiadek. Od godziny 19.00 w teatrze Buffo uczestniczyliśmy w wyjątkowym zdarzeniu jakim był musical ,,Romeo i Julia” w reżyserii Janusza Józefowicza z przepiękną muzyką Janusza Stokłosy. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do domu. To spotkanie ze sztuką i nauką na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy pani kierownik Małgorzacie Krokowskiej i opiekunom J.Bochat, E.Stefańskiej i A.Procek za kolejną niezapomnianą wyprawę. Czekamy na następną !!!
Mazury i Wilno 2014
Mazury i Wilno 2014Mazury i Wilno 2014W ostatnim tygodniu maja 2014 r. 40-osobowa grupa młodzieży z klas III i II Gimnazjum nr 2 wzięła udział w wycieczce na Mazury i do Wilna. Pod Grunwaldem poczuliśmy się jak rycerze Jagiełły, uczestnicy wielkiej bitwy z Krzyżakami. Na Litwie podziwialiśmy Troki, miasto, w którym jakby czas się zatrzymał, z niezwykle malowniczym zamkiem na wyspie. Następnie przyszedł czas na Wilno. Zwiedzaliśmy piękną starówkę z licznymi kościołami, uroczymi zakątkami i niezwykłym dla Polaków miejscem: Ostrą Bramą. Byliśmy gośæmi w Muzeum Adama Mickiewicza oraz podążaliśmy śladami siostry Faustyny Kowalskiej. Oddaliśmy także hołd wybitnym Polakom na cmentarzu na Rossie . Na Mazurach z kolei zwiedziliśmy przede wszystkim Giżycko – letnią stolicę Polski – z twierdzą Boyen. Podziwialiśmy panoramę Krainy Wielkich Jezior z wyjątkowej wieży widokowej oraz popłynęliśmy w godzinny rejs stateczkiem po urokliwym jeziorze Niegocin. Dużą atrakcją okazało się dla nas spotkanie z żubrami w Puszczy Boreckiej oraz poznanie kwatery Hitlera w Gierłoży. Zwiedzanie bunkrów zakończył emocjonujący przejazd wojskowym samochodem. W drodze powrotnej odwiedziliśmy perłę baroku - bazylikę w Świętej Lipce i wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu organowego. Czterodniowy wyjazd okazał się bardzo ciekawy, a uczniowie wrócili pełni wrażeń. Poszerzyli swoją wiedzę z historii i przyrody oraz tropilli związki Polski i Litwy.
Paryż – Disneyland
Paryż – DisneylandParyż – DisneylandW dniach 25 – 30.05.2014r. odbyła się szkolna wycieczka do Paryża. Uczniowie zwiedzali najważniejsze zabytki tego miasta i wieżę Eiffle’a, Plac Vendom, Operę Garnier, Wyspę La Cite, Katedrę Notre – Dame, Centrum Pompidou, muzeum Luwr, Ogrody Tuilleries, Montmartre, Sacre Coeur, Moulin Rouge, Plac Pigalle. Pola Elizejskie z £ukiem Triumfalnym. Ostatni dzień wycieczki uczniowie spędzali w paryskim Disneylandzie – bajkowej krainie, gdzie czekali na nich bohaterowie z filmów Disney’a oraz atrakcje z pięciu różnorodnych krain. Uczestnicy wycieczki wrócili do Inowrocławia szczęśliwi i pełni wrażeń.
LONDYN 2014
LONDYN 2014LONDYN 2014Londyn królewski, stolica imperium, potęgi morskiej i kolonialnej wciąż żyje pomiędzy nowoczesnymi biurowcami, klubami i centrami handlowymi, a stary Big Ben odlicza godziny obok znaku trzeciego tysiąclecia – London Eye. To już po raz czwarty uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w sześciodniowej wycieczce do Londynu, która rozpoczęła się 16 marca br. Podczas pobytu zobaczyliśmy nieomal wszystkie najważniejsze i najciekawsze zabytki tego miasta: Parlament ze słynnym Big Benem, Opactwo Westminsterskie, Buckingham Palace, zaskakujące Muzeum Figur Woskowych – Madame Tussaud, Tower of London- średniowieczną twierdzę, a obecnie muzeum i skarbiec, Muzeum Historii Naturalnej oraz obserwatorium astronomiczne w Greenwich. Niesamowite wrażenie zrobił na nas rejs statkiem po Tamizie, po którego zakończeniu przesiedliśmy się na mierzącą 135 metrów karuzelę zwaną LONDON EYE, z której podziwialiśmy wieczorną panoramę Londynu. Dodatkową atrakcją był wyjazd do nadmorskiej miejscowości – Brighton. Zwiedziliśmy tam pałac królewski Royal Pavilion, a następnie wąskimi uliczkami doszliśmy do promenady i nadmorskiego molo. Następnie przejechaliśmy w okolice Eastborn, gdzie mogliśmy podziwiaćmalownicze klify Seven Sisters. Wycieczka została zorganizowana przy współpracy z Biurem Turystycznym „VOYAGE”, dzięki któremu wyjazd był dla nas niezapomnianą okazją do poznania obyczajów, kultury i dziedzictwa narodowego Anglii.
Edukacja w Myślęcinku
Edukacja w MyślęcinkuEdukacja w MyślęcinkuDnia 15 maja br. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąćudział w wycieczce do Myślęcinka, zorganizowanej przez panią J. Greń i panią M. Rosę. Była to świetna sposobnośćdo przespacerowania się po ścieżce edukacyjnej, zaczerpnięcia nowej wiedzy i przede wszystkim świeżego leśnego powietrza. Wraz z przewodnikiem uważnie obserwowaliśmy tamtejszy ekosystem i rozwiązywaliśmy wiele zagadek dotyczących zwierząt, i roślin, które napotkaliśmy podczas wędrówki. Uczniowie pamiętali oczywiście o odpowiednim zachowaniu, bo przecież będąc w lesie byliśmy tam gośæmi. Z wyjazdu wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni.
WARSZAWA 10.13`
WARSZAWA 10.13`WARSZAWA 10.13`W październiku uczniowie klasy II a odbyli wycieczkę do Warszawy. Nie tylko poznali oni historię miasta i zwiedzili najważniejsze zabytki stolicy Polski, ale również uczestniczyli w lekcjach w laboratorium biologicznym i pracowni robotycznej w Centrum Nauki Kopernik. W kilkuosobowych zespołach, pod okiem specjalistów samodzielnie wykonywali niezwykłe doświadczenia. W centrum wzięli również udział w różnego rodzaju doświadczeniach i pokazach ( np. w teatrze wysokich napięćczy teatrze robotycznym). Natomiast w planetarium na ogromnym sferycznym ekranie uczniowie obejrzeli pokaz prowadzony na żywo pt. „Kosmiczna wyprawa”. W jego trakcie dowiedzieli się, jak poruszają się planety, z czego składają się pierścienie Saturna, a nawet jak wygląda międzyplanetarny śmietnik. Wycieczka była bardzo ciekawa. Uczniowie wrócili z niej zadowoleni.
LONDYN 13`
LONDYN  13`LONDYN  13`Nasza wspaniała przygoda rozpoczęła się 20 maja br., kiedy autokar z Biura Podróży „VOYAGE” zabrał nas do stolicy Europy – Londynu – niesamowitej metropolii i miejsca częstych wypraw naszych uczniów. Tegoroczną główną atrakcją był finał Ligi Mistrzów na stadionie Wembley. Mieliśmy okazję zrobićpamiątkowe zdjęcia z Pucharem, który został wystawiony na Trafalgar Square kilka dni przed finałowym meczem. Będąc w Londynie zwiedziliśmy główne jego atrakcje, m.in. Big Ben, budynki Parlamentu, rezydencję Królowej Elżbiety – Pałac Buckingham, gdzie oglądaliśmy zmianę warty, Westminster Abeby – odbywały się tam koronacje króli, a księżna Diana oraz jej syn książę William brali tam swoje śluby. Będąc w stolicy Anglii spacerowaliśmy wzdłuż Tamizy w pobliżu Tower Bridge, zwiedziliśmy cudowną Katedrę Św. Pawła, muzeum figur woskowych Madame Tussauds – zrobiliśmy sobie zdjęcia np. z Prezydentem Obamą czy Rodziną Królewską. Niesamowite wrażenie zrobiło na nas Muzeum Historii Naturalnej (najpiękniejszy budynek muzealny w Londynie) – gdzie podziwialiśmy zwierzęta z całego świata oraz zobaczyliśmy w naturalnej wielkości szkielety dinozaurów. Zwiedziliśmy miasteczko chińskie (China Town), budynki Gwardii Królewskiej, plac Piccadilly Circus. Dużo przyjemności sprawił nam spacer po Greenwich (miejsce południka zerowego) z parkiem królewskim. Niesamowitym przeżyciem była dla nas przejażdżka na największym zbudowanym do tej pory diabelskim kole – London Eye. „Londyńskie Oko” obraca się z gracją nad Tamizą, a przejażdżka jedną z 32 gondoli, trwająca około 30 minut zapewniła nam niezapomniany widok na cały Londyn.
Wycieczka do Paryża 12`
Wycieczka do Paryża 12`Wycieczka do Paryża 12`Paryż to miasto wiecznej zabawy – rzekł Hemingway i z pewnością opinię podzielają uczestnicy sześciodniowej wycieczki do Paryża. Wyjazd obfitował w atrakcje. Oglądaliśmy miasto miłości z rozkraczonej żyrafy, jak nazywają Wieżę Eiffla paryżanie, przepłynęliśmy stawkiem pod mostem zakochanych, podziwialiśmy słynny £uk Triumfalny i spacerowaliśmy Polami Elizejskimi. W tłumie zgromadzonych wokół Gioconda podziwialiśmy arcydzieła sztuki w Luwrze, a w dzielnicy Montmartre atmosferę świata artystycznego. Zadziwiał nas klimat na ulicach miasta i jego różnonarodowośæ. Wycieczkę zakończyliśmy w Disneylandzie, gdzie bawiliśmy się i śmialiśmy do łez. Obiecaliśmy sobie, że wrócimy do Paryża za rok.
Wycieczka do Londynu 12`
Wycieczka do Londynu 12`Wycieczka do Londynu 12`W dniach 05.05.-10.05.2012r. uczniowie naszego Gimnazjum po raz drugi uczestniczyli w sześciodniowej wycieczce do Londynu. Program wycieczki był bardzo bogaty. Podczas kilku dni spędzonych w samym Londynie zobaczyliśmy Trafalgar Square, zegar Big Ben, Budynki Parlamentu, Katedrę Westminster, Pałac Buckingham, Most Millenium Bridge, Piccadilly Circus. Spacerowaliśmy po Oxford Street oraz China Town. Zwiedziliśmy też Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, Galerię Narodową, Muzeum Historii Naturalnej oraz obserwatorium astronomiczne w Greenwich. Panoramę stolicy Wielkiej Brytanii podziwialiśmy z Oka Londynu. Dodatkową atrakcją był wyjazd do miasta uniwersyteckiego – Oxfordu oraz wizyta w Christ Church College. Londyn pozostanie w naszej pamięci miastem, w którym każdy zakątek świadczy o jego historii i tradycji. Stolica Wielkiej Brytanii to miejsce, które na każdym kroku przypomina nam, że od wieków jest siedzibą Rodziny Królewskiej.
KUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ
KUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJKUJAWSKO-POMORSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJDnia 13 października 2011r. uczniowie klas: I b, II b, III a i III b pod opieką pani Janiny Greń, Marty Rosy i Ewy Stefańskiej uczestniczyli w wycieczce do Kujawsko - Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, znajdującego się w Myślęcinku. Poznaliśmy różne rodzaje mikroskopów, dowiedzieliśmy się, z czego są one zbudowane i za ich pomocą oglądaliśmy elementy organizmów roślinnych i zwierzęcych. W pracowni chemicznej badaliśmy czystośćwody z pobliskiego stawu. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w restauracji KFC. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.
Wycieczka do Wilna
Wycieczka do WilnaWycieczka do Wilna31 maja rozpoczęła się czterodniowa wycieczka klas pierwszych Gimnazjum nr 2 w Inowrocławiu. Pierwszym jej etapem były mazurskie lekcje przyrody w Biebrzańskim Parku Narodowym. Kolejne dni to zwiedzanie pięknego Wilna – Trok; miejsc szczególnie bliskich Adamowi Mickiewiczowi. Na zakończenie było nam dane przepłynąćgondolami po Dolinie Rospudy i zjeśćostatni posiłek w słynnym ”Albatrosie” . Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do domów , by po raz kolejny przeżyćwszystko jeszcze raz, opowiadając rodzicom wszystko to, co było nam dane przeżyći zobaczyæ.
Wycieczka do Myslęcinka
Wycieczka do MyslęcinkaWycieczka do MyslęcinkaDnia 24 maja 2011r. III B i III D wraz z opiekunami wybrały się do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, znajdującego się w Myślęcinku. Na początku obejrzeliśmy prezentację dotyczącą środowiska leśnego wiosną. Następnie przeszliśmy do pobliskiego lasu, gdzie mogliśmy zaobserwowaćnieocenione piękno przyrody. Byliśmy bardzo zaciekawieni i niechętnie opuściliśmy to miejsce. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na posiłek w restauracji KFC. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do naszego, równie pięknego miasta.
Zdjęcia znajdują się już w szkolnej galerii. Zapraszamy.
Wycieczka do Międzyzdrojów
Wycieczka do MiędzyzdrojówWycieczka do MiędzyzdrojówW dniach 09-12 maja 2011 roku klasy Id, I e, II b i II e wybrały się na podbój Wolińskiego Parku Narodowego. W drodze zwiedziły Szczecin, zachłysnęły się przepiękną panoramą miasta z wieży widokowej Zamku Książąt Pomorskich. Drugiego dnia w programie było: Aleja Gwiazd, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Wyrzutni Rakiet V3, Jezioro Turkusowe i Rezerwat Żubrów w Międzyzdrojach. Następnego dnia uczniowie wraz z opiekunami zwiedzali Świnoujście, w tym najwyższą latarnię morską w Europie, Fort Gerharda oraz przeprawili się promem na drugi brzeg Świny. Pogoda była wspaniała, więc nie zabrakło również plażowania nad brzegiem morza. Wszyscy zadowoleni, wypoczęci, pełni wrażeń wróciliśmy szczęśliwie do domu.
Wycieczka do Londynu
Wycieczka do LondynuWycieczka do LondynuW dniach 27.03-01.04.2011r. uczniowie naszego Gimnazjum mieli możliwośćuczestniczyćw sześciodniowej wycieczce do Londynu, podczas której zwiedzali i podziwiali sławne miejsca takie jak: London Bridge, Tower of London, Teatr Szekspirowski, Galerię Tate Modern, Most Millenium Bridge, Piccadilly Circus, Katedrę St. Paul’s, Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em oraz Trafalgar Square. Chętne osoby mogły także zobaczyćsłynne „Słoneczniki” Van Gogh’a oraz dzieła Leonarda da Vinci w Galerii Narodowej. Młodzież udała się również na zmianę warty pod Buckingham Palace. Niezapomnianą atrakcją była wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, rejs statkiem po Tamizie oraz karuzela zwana London Eye. Urozmaiceniem naszej wycieczki były liczne przejazdy londyńskim metrem, za którymi nasi wspaniali uczniowie na pewno tęsknią. Dodatkową atrakcją był wyjazd do miasta uniwersyteckiego – Oxfordu oraz wizyta w Christ Church College. W ostatnim dniu młodzież naszej szkoły zwiedziła British Museum, dzielnicę drapaczy chmur Canary Wharf oraz udała się kolejką do Greenwich. Na zakończenie uczniowie mieli czas na zakupy przy najdłuższej ulicy handlowej Londynu – Oxford Street. Wycieczka do Londynu była pełna niezapomnianych wrażeń. Wycieczka została zorganizowana przez panią Karolinę Gertz i panią Martę Rosę przy współpracy z Biurem Turystycznym „VOYAGE”. (Zapraszamy do galerii na fotki)
Teatr im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie
Teatr im. Aleksandra Fredry w GnieźnieTeatr im. Aleksandra Fredry w GnieźnieW dniu 15.03.2011r. odbyła się wycieczka do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie, w której wzięli udział uczniowie klas III a, III b oraz III d. Po niedługiej podróży autokarem zajechaliśmy na miejsce. Zaraz potem rozpoczął się spektakl. Pierwsze przedstawienie, które obejrzeliśmy, to „Król Edyp”. Inscenizacja dramatu Sofoklesa z pewnością przypadła uczniom do gustu. Świetna scenografia, wspaniałe kostiumy i trzymająca w napięciu muzyka były bardzo urzekające. Po krótkim antrakcie rozpoczął się drugi spektakl pt. „Antygona”. To widowisko również nas nie zawiodło. Oba przedstawienia były fantastyczne. Trzeba również zauważyćwkład aktorów, którzy przygotowali dla nas dwa widowiska, przez co mieli dwa razy więcej pracy. Tą wycieczkę możemy zaliczyćdo bardzo udanych.
Centrum Nauki Kopernik - Warszawa
Centrum Nauki Kopernik - WarszawaCentrum Nauki Kopernik - Warszawa2.03.2011r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w kolejnej ciekawej wycieczce szkolnej. Mieliśmy okazję, łącząc zabawę z nauką, zwiedzić"Centrum Nauki Kopernik" w Warszawie. Blisko setka młodych, chłonnych wiedzy uczniów na własnej skórze mogła doświadczyćtrzęsienia ziemi i sprawdziæ, ile wody znajduje się w ciele kilkunastolatka. Z przyjemnością przeszliśmy się Krakowskim Przedmieściem i zjedliśmy obiad w słynnej "Zachęcie". A na deser, gdy mijaliśmy Pałac Prezydencki, złapało nas oko kamery "Szkła kontaktowego". Ci, którzy pozostali w domu, o 22.00 na kanale TVN24 mogli np. przekonaæ, że co jak co, ale humory to nam dopisywały. (zapraszamy do galerii na przegląd zdjęæ)
     
Kalendarz
Czerwiec 2024
Nd Pn Wt Śr Cz Pt Sb
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 

Imieniny
 

Logowanie
Nazwa Uytkownika

Haso

Zapamitaj mnieRejestracja
Zapomniane haso?
 

Ankieta
Czy wykorzystujesz multimedia w sali lekcyjnej ?

Tak

Rzadko

Nie

Musisz si zalogowa, eby mc gosowa w tej Ankiecie.
 

 

Copyright © 2007

PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew